Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

5 DÔVODOV, PREČO SI ZAŘÍDIŤ SPRCHU NA ZÁHRADU

Záhradná sprcha je skvelá predovšetkým v letných mesiacoch, a to hlavne ako osvieženie. Zároveň ale môže byť skvelým pomocníkom na záhrade. Ideálna je záhradná sprcha na hadicu, ktorú ľahko pripojíte ku vodovodnej sieti. Sprcha na záhradu má ale oveľa viac výhod, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Prezradíme vám jeden dôvod po druhom, prečo sa záhradná sprcha oplatí.

1. Osvieženie v letných dňoch

Väčšinou každého hneď napadne, že záhradné sprchy sú skvelým osviežením, pokiaľ je príliš horúco. Samozrejme, presne preto si ich väčšina ľudí tiež kupuje. Dnes už záhrady slúžia predovšetkým na relaxáciu, s ktorou je spojené aj opaľovanie. Nie je nič príjemnejšie, než svoje rozpálené telo ochladiť záhradnou sprchou. Také osvieženie je v horúcich letných dňoch na nezaplatenie.

2.  Ušetríte za bazénovú chémiu

Pokiaľ máte bazén, je kvalitná sprcha na záhradu nutná. Môžete ju použiť ako záhradnú sprchu k bazénu. Pokiaľ sa budete pravidelne pred vstupom do bazéna sprchovať, ušetríte za čistenia vody v bazéne a za bazénovú chémiu, ktorá nie je lacná. Ak sa pred vstupom do záhradného bazéna nesprchujete, prenesiete doň zhruba o 70% viac nečistôt – to sa zásadne podpíše na kvalite a čistote vody.

3.  Ľahko ju umiestnite na záhradu alebo terasu

Hoci má záhradná sprcha v názve záhradu a mohli by ste ľahko usúdiť, že je vhodná iba ako sprcha na záhradu, nie je to pravda. Napríklad naša drevená záhradná sprcha je síce primárne určená na záhradu, ale bez problémov môže byť ako skvelé osvieženie na terase alebo inde. Je pomerne ľahko prenosná a ľahko ju napojíte k zdroju vody.

4. Zbaví vás nečistôt

Záhradná sprcha na hadici je ale predovšetkým praktická. Čokoľvek budete potrebovať na záhrade rýchlo opláchnuť, nech už sú to špinavé ruky, ovocie, zelenina, záhradné náradie a podobne, všetko to ľahko zvládne záhradná sprcha na hadici. Nemusíte tak zložito chodiť k inému zdroju vody a napríklad si tak zanášať nečistoty do chalupy.

5. Môžete s ňou zalievať záhradu

Výhodou toho, že máte na záhrade sprchu, je taktiež možnosť ľahko zalievať záhradu. Jednoducho k sprche pripojíte hadicu a môžete zalievať, čo bude potrebné. Je to oveľa pohodlnejšie, než napríklad chodiť s kanvou cez celú záhradu k inému zdroju vody. Záhradná sprcha na hadici je univerzálna a výhodná v mnohých ohľadoch.