Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Ako vybrať arómu difuzér do domácnosti

Aróma difuzéry sú stále obľúbenejšie. Ich prínos je predovšetkým v tom, že dokážu krásne prevoňať váš domov, zvlhčiť suchý vzduch, ale hlavne navodiťsprávnu atmosféru a pocit harmónie. Aróma difuzéry sú čiastočne založené na aromaterapii, ktorá odbúrava stres a harmonizuje našu myseľ. Pozrite sa, podľa čoho vybrať najlepšiu arómu difuzér.

Zamerajte sa na správny druh arómy difuzéra

Veľa záleží, akému typu arómy difuzéra dáte prednosť. Vyberať dnes môžete z niekoľkých druhov, predovšetkým medzi ultrazvukovým difuzérom, vzduchovým, elektrickým alebo klasickým tyčinkovým. Každý z týchto druhov arómy difuzérov je nejakým spôsobom unikátny. Záleží tak iba na vás, ktorému dáte vo svojej domácnosti prednosť.

  • Tyčinková aróma difuzér sa riadi medzi najzákladnejšie a najjednoduchšie difuzéry. Výhodou je, že nepotrebuje na svoju prevádzku elektrický prúd ani batérie. Akonáhle tyčinky nasiaknu vonnú esenciu, začnú pozvoľna prevoňať byt. Nie sú ale príliš výkonné.
  • Vzduchová aróma difuzéry sa niekedy označuje aj ako nebulizačné difuzéry. Vhodné sú predovšetkým na aromaterapiu. Sú veľmi výkonné, ale aj hlučnejšie, pretože majú vzduchovú pumpu. Zároveň sú drahšie. Vhodné sú napríklad do väčšej kancelárie.
  • Ultrazvuková aróma difuzérynajobľúbenejšie a najvýhodnejšie typy arómy difuzérov. Sú absolútne tiché a ľahko sa ovládajú – jednoducho si ich nastavíte a nič ďalšie nemusíte riešiť. Olej sa do nich riedi s vodou, takže ho nespotrebujú toľko. Ďalšou výhodou môže byť zvlhčenie vzduchu, pokiaľ máte doma príliš suchý vzduch. Navyše vzhľad ultrazvukových aróm difuzérov je ikonicky nadčasový a skvele sa hodí do každého prostredia.

Prečo je lepší ultrazvukový difuzér ako klasická aróma lampa?

Jednoducho preto, že moderná ultrazvuková aróma difuzér je bezpečnejšia, výkonnejšia a zdravšia. Klasická aróma lampa na sviečku, ako ju všetci poznáme, nie je v byte príliš bezpečná, pretože sa jedná o oheň. Nesmiete zabudnúť sviečku zhasnúť. Navyše veľmi záleží aj na tom, akú sviečku zvolíte. Niektoré môžu pri horení uvoľňovať škodlivé látky, to sa vám pri elektrickom difuzéri nestane.

3 najobľúbenejšie ultrazvukové arómy difuzéry na našom e-shope

Ak sa vám nechce riešiť, ako vybrať najlepšiu arómu difuzér, máme pre vás riešenie. Nakúpte podľa ostatných. Dlhodobo sú u nás najobľúbenejšie 3 domáce difuzéry. Všetky majú dostatočný objem 400 ml, ten je ideálny. Navyše sa jedná o naozaj designovo podarené kúsky, ktoré sa stanú dekoráciou každého interiéru.

Drevená aróma difuzér Mantra Light 400 ml

Podarený a praktický drevený arómu difuzér s objemom 400 ml. Vie účinne čistiť, zvlhčovať a hlavne osviežovať vzduch pomocou ultrazvukových vĺn. Vypúšťa chladnú paru s vonnou esenciou. Materiál imituje drevo pomocou krásnej a realistickej drevenej svetlej textúry a na prvý pohľad vyzerá nerozoznateľne, v skutočnosti je to tvrdený plast.

Drevená aróma difuzér Tantra Light 400 ml

Skvelá ultrazvuková aróma difuzér Tantra Light 400 ml pomáha udržať v domácnosti svieži a čistý vzduch. Pomocou ultrazvukových vĺn dokáže účinne nielen osviežovať vzduch, ale aj ho čistiť a zvlhčovať. Jedná sa o vhodnú arómu difuzér na relaxáciu alebo aromaterapia. Vyrobený je z tvrdeného plastu s realistickou textúrou dreva.

Aróma difuzér Tantra Dark 400 ml

Ikonická a nadčasová aróma difuzér Tantra Dark 400 ml je skvelým dizajnovým prvkom do vašej domácnosti. Zvláda osviežovať vzduch, čistiť ho a zároveň zvlhčovať. V kombinácii s účinnou vonnou arómou olejom navodzuje pocit relaxácie a môžete ho bez problémov použiť na aromaterapiu.

Oleje do difuzéra

Vonné oleje do difuzéra sú tým, čo nás uvoľňuje, navodzuje lepšiu náladu, odpočinok, pocit relaxácie a podobne. Olejov do difuzéra existuje celý rad. Napríklad vonné oleje do difuzéra pre relaxáciu, lepší spánok, ale treba aj povzbudenie. Rovnako aj oleje pre romantické chvíle. Vyberať môžete z nepreberného množstva. Vždy je ale lepšie dať prednosť kvalitným a overeným olejom, pretože aj medzi olejmi do difuzéra môže byť veľký rozdiel.

Vyberajte iba 100% prírodné vonné oleje, nie ich lacnejšie a mnohokrát chemické náhrady. Tie síce vonné, ale ich účinok nikdy nebude taký ako pri prírodných a kvalitných vonných olejoch do difuzéra.