Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Viete, prečo sa oplatí kvalitné kancelárske kreslo a ako ho vybrať?

Kancelárske kreslo je dôležitým pomocníkom pri práci. Rovnako tak to môže byť skvelý designový doplnok. Rozhodne by ste na nich ale nemali šetriť, a to najmä pokiaľ pri počítači pracujete. Ak trávite pri počítači aj niekoľko hodín denne, potom je dôležité zaobstarať si kvalitné kancelárske kreslá a stoličky. Dbajte pritom predovšetkým na vaše pohodlie, k tomu samozrejme dopomôžu ergonomické kancelárske kreslá.

Je lepšie zvoliť kancelárske kreslo alebo stoličku?

Hlavný rozdiel medzi kancelárskym kreslom a kancelárskou stoličkou je predovšetkým v robustnosti a mechanizme. Kancelárska stolička je väčšinou jednoduchá a nie je ani príliš vypolstrovaná. Naopak kancelárske kreslo je čalúnené, pohodlné a mnohokrát ho môžete rôzne polohovať, aby vám bolo čo najpohodlnejšie. Navyše kancelárske kreslá väčšinou vyzerajú luxusnejšie, aj preto ich väčšina volí a sú všeobecne obľúbenejšie.

Kedy je výhodnejšie zvoliť kancelársku stoličku k počítaču?

Kancelárska stolička k počítaču môže byť vhodná najmä, ak pri počítači trávite naozaj väčšinu dňa, a to takmer skoro každý deň. Výhodou kancelárskych stoličiek často je, že je možné u nich polohovať a nastaviť aj opierky rúk, výšku opierky chrbta a podobne – to bežné kancelárske kreslá neumožňujú. Je potrebné sa naozaj poobzerať po kvalitnom ergonomicky tvarovanom kresle alebo kancelárskej stoličke.

 

TIP: Potrebujete sa lepšie sústrediť na prácu pri počítači? Možno vám môže pomôcť aróma difuzér, ktorý navodí tú správnu atmosféru. Pozrite sa, ako vybrať arómu difuzér do domácnosti.

Podľa čoho je vhodné vyberať kvalitné kancelárske kreslo?

Aby ste vybrali naozaj kvalitné kancelárske kreslo, odporúčame sa zamerať na hlavné časti kancelárskych kresiel – podľa nich potom vyberiete také kreslo, ktoré pre vás bude maximálne pohodlné. Majte na pamäti, že kvalitné kancelárske kreslo musí niečo vydržať, takže si dobre prezrite aj materiál, z ktorého je vyrobené, respektíve akým materiálom je potiahnuté, pretože poťah na kancelárske kreslo veľa vypovedá o kvalite.

 kancelářské židle a křesla

Sedák

Sedák kancelárskeho kresla by mal byť predovšetkým pohodlný a dobre polstrovaný. Väčšina sedákov je dnes anatomicky tvarovaných, to je ich obrovská výhoda. Rozhodne by sa sedák nemal rýchlo presedieť.

Operadlo

Operadlá by mali byť pomerne tvrdé, aby chrbát dobre podopierali. Vhodné sú opäť ergonomicky tvarované operadlá, pretože pomáhajú kopírovať operadlá tvar chrbtice, vďaka tomu budete sedieť tak, ako by ste mali a nebude časom dochádzať k deformovaniu chrbtice – ktoré môže byť po niekoľkých rokoch aj nevratné.

Podrúčky

Podrúčky sú ďalšou neodmysliteľnou súčasťou každého kancelárskeho kresla. Vďaka tomu, že si máte kam odložiť ruky počas sedenia v kancelářskom kresle, bude sedenie a práca v kresle oveľa príjemnejšia.

Poťah kresla

Poťah na kancelárske kreslo je dôležitý. Jednak napovedá, aké bude kreslo odolné – pretože pravá koža alebo aj syntetická koža je odolnejšia ako bežný látkový poťah. Voľte preto taký poťah na kancelárske kreslo, ktorý naozaj niečo vydrží - ideálne syntetickú kožu, z ktorej je väčšina kancelárskych manažérskych kresiel vyrobená.

Nosnosť

Kancelárske kreslo s nosnosťou 150 kg je bežnou záležitosťou. Väčšina dnešných kancelárskych kresiel je naozaj pevných a ponúka nosnosť do 150 kg úplne bežne. Ak by ste chceli kancelárske kreslo, ktoré zvládne vyššiu váhu, musíte sa poobzerať po špeciálnych, ktoré zvládnu aj 200 kg - sú ale samozrejme drahšie, pretože je použitý pevnejší materiál. Ideálne je sa vždy radšej pozrieť, akú nosnosť kancelárske kreslo má, než si ho zaobstaráte.

Kolieska

Na kolieska si pri kancelárskych kreslách a stoličkách dávajte pozor. Vyberajte kolieska podľa typu podlahy. Alebo ešte lepšie, spoločne s novým kancelárskym kreslom si kúpte aj podložku pod kancelárske kreslo. Na tvrdú podlahu, ako sú parkety, plávajúca podlaha a podobne, sú vhodné mäkšie pogumované kolieska. Po koberci sa môžete pohybovať s bežnými kolieskami. Avšak v každom prípade odporúčame podložku pod kancelárske kreslo, pretože jedine tak zamedzíte poškriabaniu a inému poškodeniu podlahy.

Je kvalitné kancelárske kreslo vhodné aj ako herné kreslo?

Často sa stretnete s ľuďmi, ktorí si kancelárske kreslá kupujú aj ako herné kreslá. Avšak medzi kancelárskym kreslom a herným kreslom môže byť trochu rozdielna ergonómia. Predsa len pri práci a hraní hier sedíte inak a robíte úplne iné pohyby. Pre takéto prípady je vždy lepšie kúpiť priamo herné kreslo k PC.