Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Zaobstarajte si múdre elektrické vývrtky a prevzdušňovače na víno, ušetrí vám čas

Uľahčiť si prácu v kuchyni chce každý. Počuli ste už o chytrých pomocníkoch do kuchyne, ktorí vám značne uľahčia niektoré úkony? Máme na mysli predovšetkým elektrickú vývrtku na víno. Že ste o nej ešte nepočuli? To je škoda, pretože jej popularita rýchlo stúpa, a to nielen u žien, ale aj u mužov. Vďaka elektrickému otváraču na víno otvorte fľašu v priebehu niekoľkých sekúnd, a to bezpečne a bez námahy.

Dajte zbohom klasickej vývrtke na víno

Určite máte rovnakú skúsenosť - chcete otvoriť fľašu vína, ale nedarí sa vám to. Pokiaľ ste doma sami, nie je to až taký problém. Ale ako také víno otvoriť elegantne pred návštevou? Nenechajte sa zradiť klasickým otváračom na víno, riešením problému je elektrický otvárač na víno, ktorý teraz patrí medzi najpopulárnejšie potreby na víno.

Je to ľahké, stačí priložiť otvárač ku korku, stlačiť tlačidlo a víno sa elegantne samo otvorí. Zaberie to asi 8 sekúnd. To je ideálny čas, aby sa víno zároveň neotvorilo príliš rýchlo, čo môže byť nežiaduce z pohľadu výmeny vzduchu vo fľaši.

Je to ľahké a rýchle

Naozaj, vďaka elektrickej vývrtke na víno už nemusíte nič riešiť. Jednoducho priložíte otvárač ku korku, stlačíte tlačidlo a počas 8 sekúnd je víno otvorené. Niektoré otvárače na víno dokonca vedia elegantne odstrániť ochrannú fóliu, ktorá je pri hrdle fľaše. Vývrtku nemusíte ani často dobíjať. Na jedno nabitie dokáže otvoriť 80 až 120 fliaš, takže vám vydrží naozaj veľmi dlho bez akejkoľvek údržby.

Urobte dojem elegancií

Klasické darčekové potreby na víno, ktoré sú zjednotené do jednej sady, vyzerajú skvele a elegantne. Samozrejme takúto možnosť ponúkajú aj elektrické vývrtky na víno. Ak chcete urobiť dojem elegantným a pritom moderným servisom, odporúčame celý set vrátane elektrickej vývrtky na víno. Získate vývrtku spolu s rezačom fólie, lievik na víno a vákuovú zátku na víno. Vďaka tejto sade budete ako skúsený someliér.

 

 elektrick%C3%BD%20otv%C3%ADr%C3%A1k%20na%20v%C3%ADno%20set

 

Nezabudnite na prevzdušnenie, ktoré víno zaguľatí

Ďalším šikovným pomocníkom pri servírovaní vína je elektrický prevzdušňovač vína. Prevzdušňovač odporúčame používať, pretože víno dokonale otvorí a zaguľatí. Víno je vo výsledku jemnejšie a môžete zachytiť aj viac chutí a vôní. Doprajte si dokonalé prevzdušnenie vína bez nutnosti dekantovania v karafe. Prevzdušňovač na víno je tak ďalším nepostrádateľným pomocníkom, ktorý vám uľahčí elegantné servírovanie vína.

 

elektrický provzdušňovač vína  

A ako správne podávať víno?

Mať skvelé vybavenie a potreby na víno, na ktoré sa môžete spoľahnúť, je prvý krok. Aby ste však dokázali elegantne očariť návštevu, potrebujete ešte vedieť, ako správne servírovať víno. Víno po otvorení nalievajte vždy pravou rukou po pravej strane osoby, ktorej práve víno nalievate. Víno sa najskôr nalieva hostiteľovi, ak ste hostiteľ, nalejte si trochu vína, potom nalejte všetkým postupne z ľavej strany a nakoniec doplňte víno do pohára sebe. Samozrejme ženám nalejte víno prvé. Nezabúdajte na správnu teplotu vína.

  • Biele víno 7–10°C
  • Červené víno 15-18 °C.
  • Šumivé víno 4-7 °C.