Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Zima a mrazy hlboko pod nulou? S vyhrievaným oblečením žiadny problém

Zima ešte poriadne ani nezačala a meteorológovia už predpovedajú, že bude dlhá a teploty spadnú hlboko pod nulu. Taký mráz už dokáže poriadne potrápiť, ak musíme ísť niekam von – o to horšie, pokiaľ v takom mraze musíme pracovať. Našťastie ale existuje jednoduché riešenie v podobe vyhrievaného oblečenia. Také oblečenie vám ponúkne vysokú výhrevnosť až 50 ° C, takže žiadnu zimu ani mráz nemusíte pocítiť.

Ako vyhrievané oblečenie funguje?

Elektricky vyhrievané oblečenie je špeciálne oblečenie, ktoré v sebe má uhlíkové vlákna a vďaka nim dokáže vyhrievať rôzne zóny. Vyhrievanie je funkčné vďaka batérii, ktorá má väčšinou dobrú kapacitu od 1500 až do 5200 mAh, takže vydrží 6 až 8 hodín – podľa stupňa výhrevnosti. Na maximálnu výhrevnosť vydrží elektricky vyhrievané oblečenie okolo 3 hodín. Vykurovacie telesá a batérie sú ukryté vo vnútri oblečenia, avšak ide vždy ľahké ich vybrať a nabiť.

Pokiaľ máte batériu úplne nabitú, ľahko ju pripojíte na určené miesto v oblečení a bez problémov môžete začať s vyhrievaním. Batéria vo vnútri elektricky vyhrievaného oblečenia ničomu nevadí, je vždy na takom mieste, že ju vôbec necítite. Rovnako tak necítite drôty ani nijako neprekážajú vykurovacie telesá a vyhrievacie zóny. Oblečenie je úplne prirodzené a vyrobené z kvalitného a pohodlného materiálu, väčšinou z bavlny, prípadne z bavlny a nejakých prímesí, pokiaľ je to potrebné napríklad pre pružnosť materiálu.

 winter-4026451_1920

Nastaviť si môžete hneď niekoľko vyhrievacích režimov

Väčšina nášho vyhrievaného oblečenia ponúka niekoľko stupňov výhrevnosti. Ľahko si tak nastavíte teplotu presne podľa toho, koľko tepla potrebujete. Každý stupeň alebo režim ponúka rôznu výhrevnosť. Napríklad pri vyhrievanem termoprádle sú stupne výhrevnosti nastavené nasledovne.

  • výhrevnosť 40 °C (batéria vydrží až 6 hodín)
  • výhrevnosť 45 °C (batéria vydrží 5 hodín)
  • výhrevnosť 50 °C (batéria vydrží 3 hodiny)

Podobné stupne výhrevnosti nájdete u všetkého nášho elektricky vyhrievaného oblečenia značky Savior. Jedná sa o testované a úplne bezpečné vyhrievané oblečenie od výrobcu Savior, ktorý sa práve na tento druh oblečenia špecializuje. Ponúka napríklad aj ďalšie vyhrievané oblečenie, ktoré využijete nielen na voľnočasové aktívy, šport, ale tiež treba, ak v zime pracujete vonku.

TIP: Pozrite sa, aké ďalšie vyhrievané oblečenie je vhodné na zimu.

Pranie vyhrievaného oblečenia nie je žiadny problém

Možno premýšľate, ako elektricky vyhrievané oblečenie prať, keď v sebe má elektrické rozvody, vykurovacie telieska a uhlíkové vlákna. Avšak nie je v tom žiadna veda. Zo všetkého najskôr je dôležité vybrať batériu. Potom už stačí dať vyhrievané oblečenie do práčky rovnako, ako iné oblečenie. Odporúčame sa vyhnúť bielidlám, zmäkčovačom alebo príliš agresívnym pracím práškom. Zároveň je dobré zvoliť šetrný program prania – avšak vždy tak, aby sa oblečenie dobre vypralo. Rozhodne sa nemusíte báť, je kvalitné a odolné, takže vydrží.

Vyhrievané vložky do topánok sú hitom

Hitom tohtoročnej zimy sú bezpochyby vyhrievané vložky do topánok. Každý vie, že kvalitné teplé topánky sú v zime nutnosťou, pretože pokiaľ nemáte chodidlá a nohy v teple, nebude vám teplo, aj keď budete mať niekoľko vrstiev kvalitného teplého oblečenia. Preto sú také obľúbené vyhrievané vložky do topánok značky Dr. Warm. Jednoducho môžete aj na nich nastaviť rôzne stupne vyhrievania, batériu majú zabudovanú vo vnútri vložky a navyše majú diaľkové ovládanie - takže žiadne drôty. Pohodlne vytiahnete diaľkový ovládač a nastavíte si vyhrievanie vložiek do topánok, ako potrebujete. Úplne nepostrádateľná vychytávka na hory, na lyže, alebo napríklad kamkoľvek von, kedy je pod nulou.

Pozrite sa na video, ktoré sumarizuje výhody vyhrievaných vložiek do topánok značky Dr. Warm. Zamerala sa na ne priamo modelka Natálie Kotková.