Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Ako si užiť vonkajšie posedenie až do noci? Odpoveď je solárne osvetlenie pergoly.

Sezóna vonkajších osláv a grilovania je konečne tu. K záhradným radovánkam často využívame altánok alebo pergolu, ktoré sú miestom odpočinku i stretávania s blízkymi. Aby sme si mohli posedenie užívať aj do neskorých večerných hodín, musíme toto miesto kvalitne osvetliť. Ideálnou voľbou je vonkajšie solárne osvetlenie pergoly. V nasledujúcom článku vám prezradíme, ako na to.

Prečo práve solárne osvetlenie pergoly?

Veľkou výhodou solárneho osvetlenia je jeho úspornosť. Napája sa totiž pomocou panelu, ktorý mení slnečný svit na elektrickú energiu. ☀ Solárne záhradné svetlo sa teda prirodzene nabije počas dňa a potom svieti niekoľko hodín, niektoré dokonca celú noc. Ročne tak môžete ušetriť aj tisíce korún, a navyše byť šetrní k životnému prostrediu.

Záhradné solárne svetlá sa často pýšia doplnkovými funkciami, ako je napríklad senzor pohybu alebo diaľkové ovládanie, ktoré veľmi uľahčujú každodenné používanie. Ich montáž je navyše skutočne jednoduchá. Viac o výhodách vonkajšieho solárneho osvetlenia si môžete prečítať v našom článku.

Nabíjení solárního osvětlení.

 

Ako vybrať solárne osvetlenie pergoly?

Existuje celý rad typov solárneho osvetlenia na záhradu. Líšia sa nielen tvarom a intenzitou svietenia, ale aj výdržou a spôsobom umiestnenia. Niektoré osvetlia celú záhradu, iné len požadovanú časť. Niektorý typ osvetlenia stačí zapichnúť do zeme, iný je potrebné privŕtať alebo zavesiť. Dobré je myslieť aj na odtieň svetla. Na osvietenie pergoly je napríklad vhodné voliť teplejší odtieň, ktorý priestor dostatočne osvetlí, ale nepôsobí príliš intenzívne. Veľkým trendom sú závesné svetelné reťaze a najrôznejšie solárne dekorácie, ktoré celý priestor zútulnia. ✨

TIP: Hitom tejto jari je vodeodolná solárna reťaz so žiarovkami, ktorá z vašej pergoly vytvorí romantické miesto, odkiaľ nebudete chcieť odísť, ani keď sa rozprší.

Solárna reťaz so žiarovkami

 

Na čo sa pri výbere solárneho osvetlenia pergoly zamerať?

  • odolnosť
  • odtieň svetla
  • výdrž

V otázke odolnosti neprehliadnite údaj o takzvanom IP krytí. Ideálny stupeň nesie označenie IP44. Takéto osvetlenie je odolné voči vode aj prachu. Pokiaľ váhate nad správnym odtieňom vonkajšieho solárneho osvetlenia, spravidla platí: čím teplejší odtieň, tým útulnejšia atmosféra. Nakoniec si treba položiť otázku, či chcete pod pergolou tráviť pár hodín alebo celú noc. V druhom prípade odporúčame zistiť, koľko hodín dokáže dané svetlo svietiť po jednom nabití.

TIP: Chcete, aby sa vaša záhrada rozžiarila spolu so zotmením? To spoľahlivo zaistí naše solárne vonkajšie gule na tyči.

Ako solárne osvetlenie pergoly správne umiestniť?

Kľúčové je zaistiť dostatok priameho slnečného svitu. Je teda dôležité vyhnúť sa tienistým alebo zakrytým miestam. Pokiaľ volíte vonkajšie solárne osvetlenie pergoly s čidlom, myslite na to, že môže byť jeho funkcia ovplyvnená aj pohybom rastlín. Niektoré solárne svetlá už sú ale natoľko prepracované, že vedia rozpoznať falošný pohyb, napríklad naše LEDSolar vonkajšie svietidlo s pohybovým čidlom.

Nezabudnite osvetliť aj okolie pergoly

Dostatočná viditeľnosť rovná sa väčšej bezpečnosti. Určite už sa vám niekedy stalo, že ste pri ceste z krásne osvetlenej terasy zakopli, pretože ste si skrátka nevideli pod nohy. Je teda vhodné osvetliť aj okolitú záhradu. Vonkajšie osvetlenie váš pozemok navyše chráni pred prípadnými nenechavcami. Ak hľadáte naozaj jednoduché riešenie, odporúčame záhradné svetlá umiestnené v zemi, ktoré pôsobia elegantne a nesklamú funkčnosťou. ⭐

Vonkajšie solárne svetlo s pohybovým čidlom

Pokiaľ si chcete zaobstarať solárne záhradné osvetlenie a zároveň neriešiť ovládanie, potom je vhodné zvoliť vonkajšie svetlo s pohybovým čidlom. Významne vám uľahčí akúkoľvek manipuláciu alebo presun a bude váš pozemok taktiež chrániť.

TIP: Mnohí využívajú na osvetlenie záhrady horiace lúče, ktoré môžu byť v prípade nevhodného umiestnenia nebezpečné av zlom počasí nepraktické. Oveľa lepšou cestou sú solárne vonkajšie lúče odolné proti vode i prachu. Vytvorte si tú pravú atmosféru bez zbytočných rizík.

Záhradné solárne osvetlenie umiestnené na zemi 

Už viete, aké osvetlenie pergoly zvoliť alebo ešte potrebujete inšpiráciu? Navštívte náš e-shop bezdoteku.sk a vyberajte zo širokej ponuky vonkajšieho osvetlenia.