Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

7 tipov, prečo si zaobstarať elektrický odpadkový kôš

Vybavujete si ten pocit, keď sa pred vami samy otvoria výsuvné dvere supermarketu? Možno už vám to pripadá také automatické, že si vlastne žiadny špecifický pocit nevybavíte. Musíme si ale priznať, že vo chvíli, keď máme plné ruky alebo hlavu v oblakoch, nám príde taká funkcia viac ako vhod.

Veľké množstvo zástupcov moderných technológií sa nachádza aj v našich domácnostiach. Televíziu zapíname diaľkovým ovládaním z pohodlia gauča, podlahu nám možno vysáva robotický vysávač, zatiaľ čo sme v práci. Málokoho ale napadne zaoberať sa tak obyčajným pomocníkom, ako je odpadkový kôš.

Proč si pořídit bezdotykový odpadkový koš?

Bezkontaktný odpadkový kôš je oveľa hygienickejší ako ten klasický

Odpadkový kôš využívame každý deň a možno zabúdame, že na jeho povrchu prebýva mnoho baktérií. Často stačí jediný dotyk, aby sme začali roznášať baktérie a mikróby po celom dome. Existuje ale cesta, ako toto riziko obmedziť, a ešte si použitie odpadkového koša zjednodušiť. Hygiena v domácnosti sa dá v skutočnosti udržiavať veľmi ľahko, a to s jedinečným pomocníkom, ktorým je elektrický odpadkový kôš. ⭐

6101-12_6101-3-bezdoteku-odpadkovy-kos-bezdotykovy-nerezovy-2wings-hranaty-senzorovy-68-l

Elektrický odpadkový kôš ako ďalší krok k inteligentnej domácnosti ⭐

Bezdotykový odpadkový kôš je dokonalou kombináciou úžitku a modernej technológie. Predstavuje tú najjednoduchšiu a najhygienickejšiu obsluhu koša, ktorá do modernej domácnosti neodmysliteľne patrí. Na svoju jedinečnú funkciu ale rozhodne nedopláca designom. Automatický kôš na odpadky môže tvoriť štýlový doplnok, ktorý podporí moderný vzhľad vašej kuchyne alebo kancelárie.

Prečo dať starému košu zbohom a zaobstarať si elektrický odpadkový kôš?

  • bezdotyková obsluha
  • moderný vzhľad
  • zlepšenie hygieny v domácnosti alebo v kancelárii
  • tichá prevádzka
  • dlhá životnosť
  • jednoduchá prevádzka na batérie

Bezdotykové odpadové koše reagujú na jediný pohyb

Dajte zbohom chvíľkam, kedy sa zdržujete otváraním znečisteného veka odpadkového koša, zatiaľ čo sa vám na platni varí večera. K elektrickému odpadkovému košu sa stačí iba priblížiť.

Celý systém funguje vďaka infračervenému senzoru, ktorý pri zachytení pohybu otvorí veko odpadkového koša. Bezdotykový kôš tak väčšinou reaguje na pohyb ruky. V našej ponuke máme ale aj kôš so snímačom vo výške chodidla, ktorý umožňuje komfortné vyhodenie odpadku bez zbytočného ohýbania. Po vyhodení zvyškov sa kôš opäť automaticky zavrie. Automatický odpadkový kôš môžete mať samozrejme pod kontrolou aj ručne. Väčšina modelov je opatrená aj manuálnym ovládacím systémom.

 Odpadkový koš se senzorem.

O hladký chod elektrického odpadkového koša sa starajú 4 batérie typu C, ktoré vydržia až rok prevádzky. Niektoré múdre odpadkové koše sú dokonca vybavené deodorizérom na zachytávanie pachu, čo nejeden člen domácnosti určite ocenia.

Objem a tvar elektrických odpadkových košov

Pokiaľ by ste sa odhodlali pre inováciu vašej domácnosti alebo kancelárie a rozhodli sa pre kúpu bezkontaktného odpadkového koša, hlavný parameter pre výber predstavuje objem.

Do domácnosti sú ideálne bezdotykové odpadkové koše s objemom 40 l, ktoré stačia bežné 3členné domácnosti. Do kúpeľne je vhodné voliť objem menší okolo 20–30 l, ktorý vyžaduje vynášanie odpadkov iba 1–2× týždenne.

Pokiaľ zháňate bezdotykový odpadkový kôš do kancelárie, kde je od rána do večera prevádzka, nebojte sa pokojne siahnuť po väčšom objeme 68 l. Odporúčame ale vychádzať z individuálnych potrieb daných kancelárskych priestorov. Pokiaľ si predsa len nie ste istí výberom, pozrite sa, ako na výber bezdotykových odpadkových košov.

Bezdotykový odpadkový koš do kanceláře.

Nadčasový tvar bezkontaktných odpadkových košov

V našej ponuke si môžete vybrať koše v troch tvarových variantách – okrúhle, hranaté a trojhranné. Guľaté a trojhranné koše majú vnútornú plastovú nádobu, hranaté koše zase vnútorný upínací systém na odpadkové vrecia, čo uľahčuje manipuláciu a okraje vreca zbytočne nekazia celkový vzhľad.

Elektrický bezdotykový kôš: dlhá životnosť a moderný dizajn v jednom

Pri výbere odporúčame myslieť aj na materiál, z ktorého je kôš vyrobený. Najčastejšou voľbou je nerez, ten perfektne zapadne do akejkoľvek domácnosti. Nerezový bezkontaktný kôš je možné ľahko utrieť vlhkou handrou a sľubuje aj dlhú životnosť. Pokiaľ vás ale vzhľad nerezu nudí, potom vás určite potešia rôzne farebné prevedenia, ktoré sú k dostaniu na našom e-shope. Chcete béžový alebo snáď červený elektrický odpadkový kôš?

Vpustite do svojej domácnosti nebývalú čistotu, komfort a dokonalý dizajn v podobe elektrického odpadkového koša. Stačí si vybrať z našej širokej ponuky. Viac o bezdotykovom vybavení domácnosti si môžete prečítať v našom článku